Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimini nedir ?

Sosyal Medya Yönetimi; kurumlara, sosyal medyada daha aktif ve stratejik reklam yapmaları konusunda destek vererek, kurumun daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlar. Sosyal medya danışmanlarının, sosyal medya yönetimi, içerik üretme ve geliştirme, organik takip sağlama, sosyal medyada tanıtımı yapılan ürün, marka veya firmanın reklam çalışmalarını yönetme, sosyal medya için pazarlama fikri geliştirme gibi yapması gereken kapsamlı hizmet yelpazesi mevcuttur.

Sosyal medya yönetimi; kurumlara,kuruluşlara ve kişilere sosyal medyada daha stratejik ve aktif reklam kampanyası yapması konusunda yardımcı olan kişilerin veya kurumların yaptığı yeni medya işidir. Sosyal medya danışmanı sosyal medya yönetimi, içerik üretimi ve geliştirme, organik takipçi , sosyal medyada tanıtımı yapılan ürün ve sosyal medya için pazarlama fikirlerini üretme işlerini yapan kişilerdir. Peki sosyal medya yönetimi yapan Sosyal medya danışmanı neler yapar ?

  • Markaların, ürünlerin veya şirketlerin sosyal medyadaki yönetimini sağlamak,
  • Şirketin dijital pazarlama, müşteri ilişkileri (Crm), iletişim stratejileri ile uyumlu olarak sosyal medyada görünmesini sağlamak,
  • Şirketin ya da markanın bilinirliğini artırmak için, hedef kitleye uygun takipçiye ulaşmak,
  • Sosyal medyada bilinirlik sağlayarak, sürekli müşteri elde etmeye yönelik faaliyetlerde bulunmak,
  • Sosyal medyada bilinirlik sağlarken aynı zamanda, müşterilerin isteklerine yönelik iletişim strateji oluşturmak,
  • Düzenli olarak sosyal medya için yapılan faaliyetlerin raporlaması ve analizini yapmak,
  • Sosyal medyada yapılan içerik paylaşımlarının ne kadar yarar sağladığı hakkında bilgileri tespit etmek,
  • Faydalı ve eksik yönlerin analizi sonucu yeni strateji planlarına odaklanılarak izlenecek yolu belirlemek.

Peki sizin sosyal medya danışmanına ihtiyacınız var mı ?

Markanızı, ürün veya ürün gruplarınızı sosyal medyada daha aktif bir şekilde pazarlamak, hedef kitleye ulaştırmak ve aktif bir şekile müşterileriniz ile iletişim halinde kalmak istiyorsanız ve sosyal medyanızı nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız Sosyal medya danışmanına ihtiyacınız var demektir. Sosyal medyanızı yönetemiyor ve yönetecek birini arıyorsanız bizimle iletişim sayfasından ulaşabilir, bizden teklif alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir